Czy odszkodowanie się należy?

odszkodowanieOdszkodowanie i zadośćuczynienie należy się osobie, która na skutek wypadku odniosła obrażenia. Jeśli jest sprawca wypadku, to osoba poszkodowana może wystąpić z roszczeniem do ubezpieczyciela sprawcy
o wypłatę odszkodowania i zadośćuczynienia. Jeśli sprawca zbiegł z miejsca wypadku to też należy się odszkodowanie o czym wiele osób nie wie sądząc, że wszystko już stracone. Dzięki Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu osoba poszkodowana może uzyskać należne pieniądze za uszczerbek na zdrowiu, uraz psychiczny, utracony zarobek czy zniszczone rzeczy nawet w sytuacji, gdy sprawca nie został ustalony.

Kiedy starać się o odszkodowanie?

Im wcześniej tym lepiej, bo pieniądze uzyskane jako odszkodowanie i zadośćuczynienie można przeznaczyć na kosztowne w obecnych czasach leczenie i rehabilitację. Jeśli wypadek zdarzył się dawno to mogą mieć zastosowanie okresy przedawnienia, które wynoszą: 3 lata jeśli sprawca został ukarany mandatem, 20 lat jeśli sprawca wypadku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

Jeśli miałeś wypadek, skontaktuj się ze mną a na pewno pomogę przebrnąć przez wszystkie dokumenty i procedury. Zajmowałem się sprawami bardzo starymi ale udało nam się uniknąć przedawnienia. Moi klienci otrzymali wysokie wypłaty oraz renty miesięczne za odniesione obrażenia, uraz psychiczny bądź utracone rzeczy.

Czy należy się odszkodowanie jeśli sprawcą jest członek rodziny?

Jeśli wypadek spowodował ktoś z rodziny osoby poszkodowanej to nadal należą się świadczenia ze strony zakładu ubezpieczeń w którym sprawca miał wykupioną polisę OC. Często żona nie chce występować z roszczeniem bo boi się, że mąż poniesie dodatkowe konsekwencje. Tak nie jest. Pieniądze z polisy OC należą się wszystkim poszkodowanym niezależnie czy są członkami rodziny czy nie. Sprawca wypadku konsekwencje już poniósł: zniszczony samochód, obrażenia własne i osób bliskich, mandat karny lub wyrok oraz wyższa składka na OC w kolejnym roku. Dlatego warto skontaktować się z ekspertem i powalczyć o należne pieniądze.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich miał wypadek napisz do mnie. Na pewno skontaktuję się z Tobą i pomogę uzyskać wysokie odszkodowanie. Jeśli zakład ubezpieczeń wypłacił zaniżone odszkodowanie to też nie koniec świata. Pomogę uzyskać dopłatę.

Polub i udostępnij ten tekst. Jest wiele osób potrzebujących pomocy.

 

Podziel się